Rajd rowerowy Wolin-Międzyzdroje już 3 lipca!

i

Autor: mat. prasowy

Weź udział w wyjatkowym rajdzie rowerowym Wolin-Międzyzdroje!

2022-06-27 16:03

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników dwóch kółek. Więc jeśli tylko macie wolny czas w niedzielę 3 lipca, to koniecznie wpadajcie na rajd rowerowy Wolin-Międzyzdroje!

Obiecać możemy jedno, że to nie będzie żadna nudna wycieczka, a prawdziwy wyścig w którym do przejechania jest aż 23 kilometry, ale za to po malowniczej trasie Pomorza Zachodniego. I jak zapowiadają organizatorzy jest to idealna propozycja dla miłośników dwóch kółek w każdym wieku.

Zapisz się już dziś!

Wydarzenie, które odbędzie się 3 lipca rozpocznie się z wioski Słowian i Wikingów w Recławiu a skończy w Międzyzdrojach - na terenie amfiteatru.

Harmonogram wydarzenia

  • 09:30 zbiórka Centrum Słowian i Wikingów.
  • 10:00 przywitanie i rozpoczęcie rajdu (Wioska Słowian i Wikingów)
  • 11:30 - 12:00 meta (Amfiteatr Międzyzdroje)
  • 11:00 - 17:00 Miasteczko Rowerowe Pomorza Zachodniego (Amfiteatr Międzyzdroje)

Pamiętajcie, że na uczestników będą czekać wyjątkowe atrakcje: miasteczko rowerowe, fotobudka, poczęstunek czy konkursy z nagrodami. Nie zabraknie również animacje dla dzieci. Najmłodsi mogą liczyć m.in. na malowanie twarzy, zabawy ruchowe, możliwość jazdy na bicyklu z asekuracją czy tworzenie zabawek z balonów. A to i tak tylko część atrakcji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i możecie się zapisywać poprzez stronę: >>tutaj<< lub mailowo pod adresem: rowery@2event.pl.

Pomorze Zachodnie przyjazne rowerzystom!

Pomorze Zachodnie jest wiodącym regionem w Polsce pod względem turystyki rowerowej. To setki kilometrów dróg rowerowych, które prowadzą przez malowniczo położone miejscowości, pojezierza, lasy, parki krajobrazowe, a także wokół Zalewu Szczecińskiego i wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Wybór tras rowerowych i atrakcji turystycznych, które można zobaczyć podczas zwiedzania jednośladem Pomorza Zachodniego jest tak ogromny i ma w tym pomóc specjalna aplikacja mobilna. Znajdują się w niej szczegółowe opisy tras, atrakcji turystycznych, zabytków i ciekawostek przyrodniczych, które zostały wzbogacone m.in. o fascynujące fotoretrospekcje czy efektowne modele 3D zwierząt chronionych gatunków.

Aplikacja ma szansę stać się prawdziwym hitem tego sezonu i wyjątkową atrakcją dla podróżujących po regionie, co bardzo istotne - nie tylko na dwóch kółkach. Jest to uniwersalny przewodnik po regionie. Za pomocą kilku kliknięć w smartfonie można znaleźć "polecane trasy" na Pomorzu Zachodnim, a także "polecane miejsca", czyli najcenniejsze zabytki, skarby architektury, przyrody i techniki oraz "polecane wydarzenia", czyli zbliżające się koncerty, spektakle, wystawy i imprezy sportowe.

Aplikacja rowerowa "Pomorze Zachodnie" jest dostępna za darmo w serwisach Google Play i AppStore.

Aplikacja rowerowa Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe Aplikacja rowerowa "Pomorze Zachodnie"

Trasy rowerowe na Pomorzu Zachodnim to nie tylko główne szlaki, czyli: wokół Zalewu, Velo Baltica, Blue Velo, Stary Kolejowy Szlak, Trasa Pojezierzy Zachodnich. Obok głównych velostrad Pomorza Zachodniego, dzięki aplikacji będzie można poznać także inne szlaki, proponuje krótsze wycieczki, np. wokół wyspy Wolin (85 km), pętlę Szczecin - Rieth (105 km), Trzebież dla każdego (25 km), pętlę koło Anklam (53 km) czy różne warianty rowerowych tripów na festiwal Pol’and’Rock (ze Szczecina 160 km, Koszalina 121 km, Gorzowa Wielkopolskiego 174 km, Berlina 346 km).

Szczegółowe mapy, opisy obiektów, które można znaleźć na trasie oraz inne ciekawe treści dostępne turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim dostępne są również na stronie www.rowery.wzp.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE