"W wodzie jest nasze życie". Wyjątkowe muzeum w Szczecinie [FOTO, WIDEO]

2020-02-14 7:00

Szczecin eksponuje gatunki, których nie spotkamy nawet na europejskich wodach. A to za sprawą nowo otwartego Muzeum Ichtiologicznego. Jeśli ta nazwa nic Wam nie mówi, szybko spieszymy z wyjaśnieniem - ichtiologia to dział zoologii zajmujący się rybami.

Hol i aula Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa na szczecińskim ZUC-ie wypełnił się licznymi gośćmi. W tym miejscu otwarto właśnie Muzeum Ichtiologiczne, a na jego terenie prezentuje się niecodzienna wystawa zatytułowana "In aqua vita nostra". Łacińska sentencja oznacza, że to właśnie w wodzie jest nasze życie.

Z muzeum będą mogli skorzystać studenci i uczniowie, ale przyszłe plany obejmują także opcję otwarcia dla wszystkich zainteresowanych, jak deklaruje Agnieszka Tórz, Dziekan Wydziału.

Agnieszka Tórz o przeznaczeniu muzeum i wystawy

Jest się czym pochwalić, bo eksponaty muzeum były zbierane przez całe dziesięciolecia. To naprawdę olbrzymia kolekcja pełna cennej wiedzy - opowiadała profesor Beata Więcaszek z ZUT-u.

Profesor Beata Więcaszek z ZUT-u opowiada o liczbie eksponatów w muzeum

Nic więc dziwnego, że już od progu gości wita motto o życiodajnej wodzie. Doskonale oddaje ono ducha wystawy.

Poniżej filmik z otwarcia muzeum, w którym zobaczycie wiele przykładów fascynujących eksponatów. W tej wystawie można się naprawdę zanurzyć... i to dosłownie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE