MOPR zapewnia transport niepełnosprawnym na szczepienia

i

Autor: Pixabay.com

W Szczecinie ruszy specjalny transport dla niepełnosprawnych do punktów szczepień

2021-01-19 14:54

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie przygotował wsparcie dla osób niepełnosprawnych, które będą chciały dotrzeć do punktów szczepień przeciwko COVID-19. Także seniorzy, którzy mają problemy z poruszaniem się, będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu.

Wsparcie zapewni szczeciński MOPR. Przewozy będą organizowane dla osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

- Chodzi o osoby, które mają problemy z poruszaniem się i z różnego rodzaju schorzeniami neurologicznymi jak zanik mięśni, czy stwardnienie rozsiane - mówi rzecznik prasowy Maciej Homis.

Jak dodaje rzecznik, w wyjątkowych sytuacjach, o transport mogą starać się również seniorzy powyżej 70. roku życia, które mają problemy z poruszaniem się, ale nie mają orzeczenia o niepełnosprawności. - Apelujemy jednak, aby w pierwszej kolejności skorzystać z pomocy rodziny, przyjaciół i znajomych - podkreśla Homis. 

Zgłoszenia będą przyjmowane dopiero po uzyskaniu dokładnego terminu oraz godziny szczepienia przez daną osobę. Szczepienia dla seniorów 70+ powinny rozpocząć się już w najbliższy poniedziałek. 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej ośrodka. Chęć skorzystania z transportu można zgłaszać, dzwoniąc do dyspozytora przewozów specjalistycznych pod numery tel. 91 42 43 555 lub 697 066 240 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Sonda
Wpłacasz pieniędze na zbiórki charytatywne?
Otwarcie baru w Drawsku Pomorskim