W Szczecinie przybywa dzieci, więc przybywa też drzew

2021-10-16 15:34
Jedno dziecko, jedno drzewo
Autor: Paweł Czyżewski

W Parku Majowe odbyła się kolejna edycja akcji "Jedno dziecko, jedno drzewo". Tym razem w szczeciński krajobraz wpisało się 25 nowych roślin, a każde z nich jest dedykowane jednemu dziecku. Aby wszyscy wiedzieli, do kogo należy konkretne drzewko, obok sadzonek możemy zobaczyć tabliczki z imionami i datami urodzenia nowych "właścicieli" drzew.

Wybór gatunków nie był przypadkowy. 

- Wybraliśmy lipy i dęby, a więc drzewa, które naturalnie występują na naszych terenach. Dziewczynki będą sadziły lipy, bo przecież sama lipa jest dziewczynką. Dla chłopców przygotowaliśmy z kolei dęby. Jeżeli chodzi o rozmiary, do jakich urosną nowo posadzone rośliny, to z pewnością nie będą one tak imponujące jak te, które rosną w lesie, natomiast za kilkanaście lat możemy się tu spodziewać okazałych drzew - tłumaczy Ryszard Siarkiewicz-Hoszowski z nadleśnictwa Kliniska. 

Rodzice chętnie przyłączyli się do akcji i posadzili drzewka dla swoich pociech.

Synek będzie mógł sobie przychodzić tu w przyszłości i mówić, że to jest jego drzewo. Dziś już od rana chodził i cały czas przypominał nam, że idziemy sadzić drzewko. 

- Zdecydowanie się, jako rodowici Szczecinianie, że chcemy, aby nasz syn miał swoje własne drzewo w tym pięknym mieście. 

Od kiedy tylko córka dziś obudziła, cały czas krzyczała, że dziś jedziemy sadzić drzewo! 

Mówili dumni rodzice. 

W wydarzeniu udział wziął także prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, który odsłonił specjalną tablicę, na której możemy zobaczyć, które drzewo należy, do konkretnego dziecka i gdzie możemy je znaleźć. Trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o zieleń w Szczecinie to nie ma lipy. 

Akcja "Jedno dziecko, jedno drzewko" w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE