Kot w butach

i

Autor: Pixabay

wydarzenia

W podróż do bajkowego świata zabiorą nas najmłodsi i znani artyści

2024-05-15 11:48

Już 2 czerwca w Teatrze Polskim w Szczecinie odbędzie się premiera jednej z najbardziej znanych bajek, czyli "Kota w butach". W spektaklu zobaczymy aktorów w różnym wieku. Za reżyserią stoi Paulina Andrzejewska-Damięcka, a w rolę tytułowego kota wcieli się Mateusz Damięcki.

Podróż do baśniowego świata dla całych rodzin

Po miesiącach prób i przygotowań, już 2 czerwca w Teatrze Polskim w Szczecinie odbędzie się premiera spektaklu "Kot w butach". Za oprawę odpowiadają wychowankowie Fundacji "Balet", która od lat działa w naszym mieście i wprowadza maluchy na wielkie sceny. Za choreografię odpowiada Grzegorz Kotek. Scenariusz i aranżacje muzyczne - Sylwia Janicka, projekcje multimedialne Krystian Drywa. Całość wyreżyseruje Paulina Andrzejewska-Damięcka. Już sam tytuł wskazuje nam głównego bohatera utworu, który dzięki swojemu sprytowi, w świecie pełnym pełnym niesprawiedliwości doprowadza swojego opiekuna do ślubu z piękną królewną. Jak zaznacza Maria Andrzejewska, prezes Fundacji - "To nie jest łatwa sztuka, jednak przedstawimy ją tak, by każdy wyniósł z niej coś dla siebie"

- Do maluszków, które są naszymi podopiecznymi nie przemawia sam ruch i taniec, dlatego sztuki staramy się opowiedzieć przy pomocy narratora. Nim oraz tytułowym kotem będzie Mateusz Damięcki. Piękne jest to, że w każdej tej sztuce, którą wystawiamy, a w której uczestniczą aktorzy od 3 do nawet 30 roku życia jest jakiś morał. To historia o synu młynarza, któremu ojciec w testamencie nie zapisał nim oprócz kota. Natomiast jego bracia mieli zapisany młyn. Oni wyrzucili go z tego domu. Jednak kot, którego stał się właścicielem był bardzo mądry i on tego biednego chłopca ustawił na całe życie, ponieważ doprowadził go do pałacu i ślubu z piękną księżniczką. To uniwersalna wartość, że można, można pracować, być uczciwym i z odrobiną szczęścia można osiągnąć wszystko o czym się nawet nie marzyło - wyjaśnia Maria Andrzejewska.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie TUTAJ