W autobusach i tramwajach bez maseczki. Jedna na dziesięć kontroli kończy się mandatem

2021-04-22 13:45 AWIR Konsultacja: PAZ
Nie nosisz maseczki? Będzie mandat. Straż Miejska wzięła się za kontrole
Autor: Straż Miejska w Białymstoku

Mieszkańcom Szczecina dość często zdarza się zapominać o obwiązujących obostrzeniach w autobusach i tramwajach - wynika z danych magistratu. Od stycznia do połowy kwietnia straż miejska kontrolowała je blisko 1,5 tys. razy. Efekt? Ponad 150 mandatów.

Statystykę kontroli przygotowała Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina na wniosek radnej Agnieszki Kurzawy. Wynika z niej, że od początku roku straż miejska blisko 1,5 tysiąca razy kontrolowała pasażerów autobusów i tramwajów sprawdzając, czy przestrzegają obostrzeń. Efekt? Ponad 150 mandatów - głównie za brak maseczki.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Problemem jest też częsty tłok w komunikacji miejskiej. Mimo wyłączenia połowy miejsc z użytku, często obostrzenia nie są respektowane, a oznaczenia zrywane. Wiceprezydent Szczecina zapewniła, że ZDiTM skieruje do przewoźników monity w sprawie ponownego umieszczenia ostrzeżeń.

W odpowiedzi na interpelację Anna Szotkowska przypomniała także, że obecnie straż miejska w Szczecinie działa w nieco zmienionym trybie. Część szczecińskich strażników miejskich - zgodnie z zarządzeniem wojewody - jest oddelegowana do ścisłej współpracy z policją.

Raport z anteny 22.04, godz.10