Vision Express

i

Autor: Materiały prasowe

Vision Express

Wielkie Badanie Wzroku przedstawia: nowe spojrzenie na troskę o oczy

2024-03-06 10:14 Materiał sponsorowany

Wzrok to jeden z naszych najcenniejszych zmysłów, bez którego trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie w codziennym życiu. Dbanie o oczy jest istotnym elementem pielęgnacji naszego zdrowia i samopoczucia. Z kolei regularne badania mogą przyczynić się do lepszej jakości życia. W wielu przypadkach wczesne wykrycie wady lub choroby oznacza, że zwiększają się szansę na szybki powrót do zdrowia i poprawę kondycji fizycznej i psychicznej. Niestety, znaczna część schorzeń oczu ma objawy, które trudno wyczuć bez ich znajomości, dlatego tak ważna jest profilaktyka.

W dzisiejszym świecie, pełnym zaawansowanych technologii, nasze oczy stale wystawiane są na działanie ekranów komputerów, smartfonów i innych urządzeń cyfrowych. Długotrwałe korzystanie z urządzeń cyfrowych, może negatywnie wpływać na nasz wzrok, dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy podejmowali świadome kroki w kierunku ochrony zdrowia oczu. Kampania Wielkie Badanie Wzroku zwraca uwagę na konieczność systematycznego badania jakości widzenia w specjalistycznych gabinetach. To właśnie regularne kontrole są kluczowe dla utrzymania dobrej kondycji wzroku oraz pozwalają na wczesne wykrycie wad wzroku i chorób takich jak jaskra czy zwyrodnienie plamki.

Badania kluczem do ochrony wzroku

Pogorszenie widzenia następuje stopniowo, co sprawia, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że mierzy się z problemami związanymi ze wzrokiem. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Vision Express, tylko 3 na 10 Polaków regularnie odwiedza specjalistę w celu kontroli jakości widzenia. Ważne, by zaznaczyć, że 84 proc. osób korzystających z okularów korekcyjnych lub soczewek stwierdziło, że jakość ich życia znacząco się poprawiła po zastosowaniu korekcji.

Często nie zastanawiamy się nad tym, dlaczego mrużymy oczy odczytując ceny w sklepach lub oddalamy książkę, żeby wyostrzyć litery. Tymczasem są to pierwsze sygnały, które powinny nas skierować do gabinetu optometrysty na badanie wzroku. Pacjenci po zastosowaniu nawet niewielkiej korekcji wzroku odczuwają dużą ulgę. Nerwowość, szybkie zmęczenie, zawroty głowy – istnieje duże prawdopodobieństwo, że te objawy znikną, ponieważ były skutkiem niewyraźnego widzenia – podkreśla Ryszard Drożdż, optometrysta Vision Express.

Niestety, część osób decyduje się wówczas na skorzystanie z Internetu w poszukiwaniu informacji na temat zdrowia, próbując diagnozować swoje dolegliwości przy pomocy „Doktora Google”. Ekspert podkreśla jednak, że wyłącznie stacjonarna kontrola jakości widzenia w profesjonalnym gabinecie pozwoli zweryfikować, czy to nie czas, aby założyć okulary korekcyjne lub soczewki. Bardziej zaawansowana diagnostyka, jak usługa Optiskan, mogą natomiast wykryć ryzyko poważnych chorób oczu.

Badanie wzroku - optometrysta

Zapewne wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kontrola jakości widzenia niekoniecznie musi odbywać się u lekarza okulisty. Co ciekawe, w ten sam sposób i za pomocą równie profesjonalnego sprzętu medycznego, wzrok przebada optometrysta, do którego zazwyczaj można dostać się łatwiej i szybciej.

Profilaktyczne badania krwi są bardzo ważne i mogą wykryć wiele chorób na wczesnym etapie. W przypadku wzroku ta regularność badań jest równie istotna. Samodzielnie nie zweryfikujemy nawet niewielkiej wady, a zakup gotowych okularów korekcyjnych to narażanie się na dodatkowe dolegliwości wynikające ze źle dobranej korekcji.

Wielkie Badanie Wzroku - Vision Express

Jak wynika z badania Brien Holden Vision Institute, do 2050 roku aż 1 na 2 osoby może cierpieć na krótkowzroczność. Co więcej, w ostatnich latach rośnie również liczba zdiagnozowanych poważnych chorób, takich jak jaskra czy zaćma. Niestety, jest to aż 70 proc. przypadków, gdy jest to już późne, źle rokujące stadium choroby. W większości salonów Vision Express, od 2018 roku, doświadczeni i przeszkoleni specjaliści wykonują także przesiewową ocenę ryzyka poważnych chorób oczu. Pamiętajmy o tym, że opiekę nad wzrokiem zawsze należy powierzyć profesjonalistom. Tylko w 2023 roku w salonach Vision Express wykonano pół miliona badań wzroku. Z kolei w ciągu 30 lat liczba badań przekroczyła 8,3 mln.

Wielkie Badanie Wzroku potrwa do 4 kwietnia 2024 roku. W tym czasie podstawowe badanie jakości widzenia, a także zaawansowana przesiewowa ocena ryzyka chorób oczu są dostępne w niższych cenach. Wizytę można w łatwy sposób umówić na https://wielkiebadaniewzroku.pl/

W Szczecinie badanie wzroku można wykonać w 7 salonach Vision Express, m.in. w Galerii Gryf, Galerii Turzyn, CH Ster czy CH Galaxy.