wyprawka dla dziecka

i

Autor: Getty Images Jak zaoszczedzić na wyprawce dla dziecka?

pomoc

​Tutaj nawet kocyk może pomóc maluchom. TPD prosi o wsparcie

2023-11-20 10:20

Przyda się tak naprawdę wszystko od pieluch po ubranka. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Szczecinie prowadzi zbiórkę artykułów dla noworodków. Akcesoria trafią do bezpłatnej wypożyczalni "Niemowlak", która wspiera rodziny wielodzietne i w ciężkiej sytuacji materialnej.

Nieodpłatna wypożyczalnia sprzętu "Niemowlak"

W Szczecinie wypożyczalnia działa od 2018 roku. To miejsce, które udziela wsparcia rodzinom wielodzietnym, w trudnej sytuacji materialnej lub spodziewających się jednorazowo więcej niż jednego dziecka.  Na miejscu można wypożyczyć wózki, przewijaki, wanienki, bujaczki, ale nie tylko. Najczęściej rodzice mogli też liczyć na wsparcie w postaci środków higienicznych dla niemowląt.

- Każdego miesiąca pomagamy wielu młodym rodzicom skompletować wyprawkę. Znaleźliśmy się aktualnie w takiej sytuacji, że to właśnie my  zgłaszamy się do ludzi o dobrych sercach po tę pomoc. Nasza wyprawka od dawna pomaga młodym mamom, a w ostatnich latach jej asortyment się pomniejszył w związku z dużą pomocą jakiej udzielaliśmy matką przybyłym do nas w wyniku wojny. Jeżeli ktoś ma już na przykład nieużywany wózek, bujak, przewijak, łóżeczko, materacyk czy fotelik do karmienia to będzie nam niezmiernie miło jeżeli przekaże go do naszej wypożyczalni "Niemowlak". Jeżeli znajdą się osoby, które również mogły by nas wesprzeć i zakupić pieluchy, podkłady jednorazowe czy smoczki to również takie rzeczy chętnie przyjmiemy i przekażemy tym, którzy takiego wsparcia teraz bardzo potrzebują. Pozwoli nam to na dalsze działanie i pomaganie - tłumaczy Angelika Muchowska, rzecznik Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie.

Sprzęt i artykuły higieniczne można dostarczać do siedziby TPD przy al. Papieża Jana Pawła II 42/U9 w Szczecinie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE