Tutaj krew powinna lać się strumieniami. Rusza zimowa edycja Wampiriady!

2021-02-08 14:26
Krew
Autor: Łukasz Grygiel To może być najpiękniejszy mikołajkowy prezent

To dobra wiadomość dla wszystkich szczecinian, którzy uwielbiają pomagać i dzielić się darem życia. W tym roku ze względu na pandemię, krwiobusy nie wyjadą na ulice Szczecina. Będziemy musieli wybrać się bezpośrednio do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Śmiało można powiedzieć, że w tym przypadku krew powinna lać się strumieniami. Wszystko oczywiście w słusznej sprawie w ramach tegorocznej Wampiriady, czyli akcji, która łączy obecnych i przyszłych krwiodawców nie tylko ze Szczecina, ale z całej Polski. W tym roku ze względu na pandemię, krwiobusy nie wyjadą na ulice Szczecina. Będziemy musieli wybrać się bezpośrednio do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 Żeby dołączyć do akcji, wystarczy w punkcie krwiodawstwa podać hasło "Wampiriada". - Cały proces trwa około godziny i oczywiście nie boli. Każdy z nas przechodzi to inaczej, dlatego warto zaplanować sobie dzień wolny, który nam przysługuje w pracy i dać sobie czas na odpoczynek - mówi Aleksandra Cieślik współorganizatorka Wampiriady.

Co ważne przy oddawaniu krwi nie możemy być na czczo! - Musimy obalić ten mit. Jeśli oddajemy pół litra krwi to nie możemy być na czczo. Śniadanie jest obowiązkowe - zaznacza Cieślik.

Regionale Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie alarmuje, że w dobie pandemii coraz częściej brakuje krwi. Dodajmy, że w ramach Wampiriady na oddających krew czekają specjalne gadżety.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.wampiriada.info.

Skuwanie lodu na szczecineckim jeziorze Trzesiecko. Łabędzie przymarzały do tafli lodu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE