Trwa nabór wniosków do Nagrody Artystycznej i Tytułu Mecenasa Kultury za rok 2019

2020-02-14 12:54
Nagrody Artystyczne
Autor: Materiały Prasowe Urzędu Miasta

W Szczecinie trwa nabór wniosków do Nagrody Artystycznej i Tytułu Mecenasa Kultury za rok 2019. Tytuł może być przyznany osobie prawnej lub fizycznej, a także organizacjom wyróżniającym się działalnością na rzecz wspierania szczecińskiej kultury.

Odznaczenie ma charakter honorowy a laureat otrzymuje okolicznościową statuetkę. Jak z kolei wygląda sytuacja w przypadku Nagrody Artystycznej?

- Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin przyznawana jest twórcom i artystom związanym ze Szczecinem. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: za istotne osiągnięcie artystyczne, które miało miejsce w 2019 roku oraz za całokształt działalności artystycznej kandydata. Nagroda ma formę pieniężną, a jej wysokość w każdej kategorii wynosi 40 000 zł. - mówi Marta Kufel ze szczecińskiego magistratu.

Posłuchaj co mówi Marta Kufel ze szczecińskiego magistratu.

Szczecinianie mogą zgłaszać swoich kandydatów do końca lutego. Wnioski o nagrody i tytuły można wysłać zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej do Biura Obsługi Interesantów oraz do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE