Transferowy hit Pogoni Szczecin!

2020-08-06 13:49 Mateusz Tomaszewicz
Kucharczyk
Autor: Materiały Prasowe Pogoni Szczecin

Do ekipy z Rodu Gryfa dołączył Michał Kucharczyk. 29-letni zawodnik jest pomocnikiem, 9-krotnym reprezentantem Polski, 5-krotnym Mistrzem Polski i zdobywcą 6 Pucharów Polski. Piłkarz związał się z Dumą Pomorza 3-letnim kontraktem. Jest już piątym letnim wzmocnieniem klubu.

Piłkarz jest wychowankiem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W 2010 roku zadebiutował w Legii Warszawa, którą reprezentował przez 9 kolejnych sezonów. Rozegrał w niej 240 meczów ligowych i strzelił 48 bramek. Zanotował też 42 gry w ramach Pucharu i Superpucharu Polski, w których zdobył 8 kolejnych goli. Piłkarz ma na swoim koncie także aż 67 spotkań w ramach rozgrywek międzynarodowych – w eliminacjach oraz fazach grupowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W tych meczach strzelił 15 bramek. W zeszłym sezonie reprezentował rosyjski Urał Jekaterynburg. W tamtejszej ekstraklasie wystąpił w 16 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę oraz 3 meczach krajowego pucharu. Wraz z końcem sezonu stał się wolnym zawodnikiem. 

W lutym 2011 roku piłkarz zadebiutował w reprezentacji Polski, w której dotąd rozegrał 9 meczów i zdobył jednego gola.

- W polskich realiach trudno jest mi wyobrazić sobie pozyskanie bardziej utytułowanego i doświadczonego w bojach piłkarza – mówi szef pionu sportowego Pogoni Dariusz Adamczuk. – Michał wnosi do zespołu bardzo dużo jakości oraz ogranie. Cieszymy się, że udało nam się przekonać zawodnika i doprowadzić do tego transferu.

Zawodnik będzie występował w Pogoni z numerem 18. Dołączy do drużyny na początku przyszłego tygodnia.

Rusza modernizacja stadionu w Płocku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.