Szczecin

To najlepsze miejsce na zdjęcia w Szczecinie! Gdzie znajdziemy napis "SZCZECIN"?

2023-10-25 15:17

Wielki napis "SZCZECIN" znajdujący się przy Łasztowni to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w naszym mieście. Przyjezdni chętnie fotografują się na tle napisu i malowniczej panoramy Wałów Chrobrego. Gdzie znajdziemy napis?

Najlepsze miejsce na zdjęcia w Szczecinie

Taki napis ma na przykład Amsterdam, a w Polsce Gdynia. Wielki napis "SZCZECIN" to doskonałe tło do niezapomnianych sesji zdjęciowych. Napis powstał w 2019 roku, jako zwycięski projekt Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego pt. "#SZCZECIN - WIELKI NAPIS JAKO ATRAKCJA TURYSTYCZNA I CIEKAWE MIEJSCE DO PAMIĄTKOWEGO ZDJĘCIA". 

Inicjatorem projektu był szczeciński radny Przemysław Słowik:

Inspiracją dla projektu był morski charakter Szczecina, nowe bulwary i sąsiadująca z napisem marina na Wyspie Grodzkiej. Dlatego każda z liter otrzyma swój własny żagiel wykonany ze stali korodującej oraz drewniane podesty, które mogą posłużyć jako ławka. Będzie to nie tylko miejsce do wykonania zdjęcia, ale również relaksu i odpoczynku w bulwarowym klimacie Łasztowni - tłumaczył na swoim Facebooku radny

Projekt został wybrany liczbą 946 głosów. Koszt wykonania instalacji wyniósł około 153 tys. zł.

Napis "SZCZECIN" - gdzie się znajduje?

Napis "SZCZECIN" znajduje się na samym końcu Łasztowni, pod adresem Tadeusza Apolinarego Wendy 14. Obok stoi równie popularny pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina. Aby dostać się pod napis należy przejść Trasą Zamkową na drugą stronę Odry lub podążać wzdłuż prawej strony Bulwarów Szczecińskich. Napis ukaże się niedługo po minięciu tzw. "dźwigozaurów" oraz Morskiego Centrum Nauki. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE