Szczecin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

To będzie szansa na poznanie tajemnic Szczecina

2023-02-09 11:44

Już 25 lutego obchodzimy X Międzynarodowy Dzień Przewodnika Miejskiego. Zarówno mieszkańcy jak i turyści będą mogli skorzystać z 22 propozycji wycieczek. Jedną z nich będzie oprowadzanie po Zamku Książąt Pomorskich. Tutaj nikt nie będzie czuł się wykluczony.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie. Co w programie?

- Wystartujemy z Placu Lotników. W tej trasie, którą oprowadzam, oprócz mojej opowieści, będzie też osoba tłumacząca to na język migowy oraz tłumacz języka angielskiego. Dodatkowo nasza miniatura Zamku, makieta w skali 1:100 ma zapis pismem Braille'a co też ułatwi zwiedzanie. Będziemy mieli okazję przejść przez miejsce, gdzie przebiegały fosy, później miniemy sobie tą zakochaną parę czyli pomnik księcia Bogusława i Anny Jagiellonki. To będzie też okazja, żeby przeżyć taką podróż przez wieki, jakiej możemy doznać oglądając bryłę Zamku Książąt Pomorskich i zaglądając w jego zakamarki - tłumaczy Tomasz Wieczorek, miejski przewodnik.

W tym roku z okazji X Międzynarodowego Dnia Przewodnika Miejskiego, na wszystkich chętnych będą czekać aż 22 trasy, a oprowadzać je będzie 31 wykwalifikowanych przewodników.

Zapisy na spacery startują ​w piątek 17 lutego. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE