TikTok

Ten mężczyzna uprawia ryż... na swojej głowie! Trzyma go już 4 lata

2024-02-29 9:15

Moda na "Less Waste" od kilku lat robi furorę na całym świecie. Pewien mężczyzna z Indii postanowił jednak przebić wszystkich i zasiał ryż... na własnej głowie! Hinduski asceta od lat uprawia ryż właśnie w ten ekologiczny sposób i nie zamierza przestawać, nawet jeśli korzenie zaczęły powoli wrastać mu się w głowę!

Historia mężczyzny, który hoduje ryż na głowie

O mężczyźnie, który hoduje ryż na głowie reportaż zrobiła jedna z indyjskich stacji telewizyjnych. Historię szybko podłapał TikTok, a lokalny asceta, o którym nikt do tej pory nie słyszał, stał się światową gwiazdą! Jak się okazuje, Hindus ma ciekawy system dbania o ryż na swojej głowie. Kiedy czuje, że skóra jego głowy wysycha, wtedy natychmiastowo ją podlewa, stymulując wzrost nasion ryżu. 

Mężczyzna traktuje uprawę ryżu jako medytację. Nauczył się nawet spać na siedząco, aby nie przeszkadzać we wzroście rośliny. Kiedy przychodzi pora zbiorów, asceta przygotowuje z ryżu posiłek dla całej wioski! Niektórzy próbowali oferować mu zapłatę, ale mężczyzna stanowczo odmawia, twierdząc, że nie robi tego dla pieniędzy i sławy. Na wywiad ze stacją zgodził się tylko po to, aby promować, jak on to określił "zdrowy styl życia". 

Najbardziej szokujący moment wywiadu miał miejsce, kiedy reporter poprosił ascetę o odsłonięcie turbanu. Wśród pofarbowanych na rudo włosów wiły się korzenie ryżu! Mężczyzna uprawia ryż w ten sposób już od 4 lat i twierdzi, że oprócz dyskomfortu, kiedy korzenie zaczepiają o jego głowę, nie czuje żadnego bólu. 

Internauci są w szoku!

Historia ascety poruszyła internet. Pod filmem przedstawiającym historię mężczyzny jest już kilka tysięcy komentarzy, a nagranie zostało odtworzone prawie 4 miliony razy! 

  • Koleś uprawia ryż na głowie, a ja nawet nie mogę zapuścić włosów!
  • Nigdy nie zjadłbym tego ryżu!
  • Ciekawe, czy potrafiłby wyhodować kokosa? - czytamy w komentarzach pod filmem

Całe nagranie obejrzycie poniżej!

Poradnik Zdrowie: rośliny lecznicze