ciekawostka

Najtrudniejsze nazwy miejscowości w Zachodniopomorskiem. Wypowiedz je za pierwszym razem!

2023-09-18 14:23

O tym, że język polski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie, wiadomo od dawna. Dlatego warto pielęgnować ojczystą mowę, np. na ćwiczeniu mówienia trudnych nazw miejscowości. A jest ich sporo na Pomorzu Zachodnim! Sprawdź się i wypowiedz wszystkie najtrudniejsze nazwy miejscowości w Zachodniopomorskiem. Dasz radę?

Najtrudniejsza nazwa miejscowości w Polsce. Wymówisz bez problemu?

O tym, że język polski piękny jest, wiadomo od dawna. Najdłuższe nazwy miejscowości mają ponad 30 liter i są zbitkami trudnych głosek. Ale niektóre choć długie, nie są trudne do wymówienia. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby szlifować dany język, wystarczy sprawdzić polskie miejscowości. Jedną z najtrudniejszych polskich nazw jest zdecydowanie Jazgarzewszczyzna. Miejscowość znajduje się w województwie mazowieckim, niedaleko Warszawy. Sama nazwa ma pochodzić od nazwiska Jazgarzewski, jednak nie wiadomo, kim był ten człowiek.

Międzyzdroje zachwycają o każdej porze roku

To są najtrudniejsze nazwy miejscowości na Pomorzu Zachodnim!

Jak się okazuje, województwo zachodniopomorskie kryje naprawdę sporo tajemnic. Niektóre miejscowości Pomorza Zachodniego bawią do łez. Inne miasta w Zachodniopomorskiem są bardzo długie. A jak wygląda sytuacja z najtrudniejszymi? Jak się okazuje, nie tak prosto, jak się może wydawać! Ponad 30 wsi i miast posiada trudne zbitki głosek, przez które nawet nie jeden Polak miał problem z wymówieniem konkretnej wsi. A co dopiero obcokrajowiec!

Jedną z takich trudnych nazw będzie Szczuczarz. Wieś znajduje się w powiecie wałeckim, niedaleko miejscowości Człopa. Kiedyś miejscowość nosiła inną trudną nazwę - Czuctarz.

A jakie są inne trudne nazwy miejscowości w Zachodniopomorskiem? Koniecznie sprawdź w galerii!

Ostrzegamy, im dalej, tym trudniejsze nazwy! Dajcie znać, czy udało się Wam je wszystkie bez problemu wypowiedzieć.

Atrakcje nad Morzem Bałtyckim. Rozpoznasz miasto po jednym zdjęciu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Gdzie zobaczysz "molo" ze zdjęcia?
Międzyzdroje przed majówką
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE