nauka

i

Autor: pexels/olia danilevich

wydarzenia

​Takiej formy randkowania jeszcze w Szczecinie nie było - chodzi o Speed Dating Młodych Naukowców

2024-04-17 8:29

Zamiast wymiany numerów i komplementów - będzie przestrzeń do wymiany doświadczeń i naukowych spostrzeżeń. 17 kwietnia w Kinie Delfin odbędzie się wydarzenie pod hasłem "Speed Dating Młodych Naukowców ZPD".

"Speed Dating Młodych Naukowców" w Szczecinie

To szansa dla młodych naukowców do wymiany spostrzeżeń i innego podejścia do badań. 17 kwietnia w sali dawnego Kina "Delfin" odbędzie się wydarzenie pod hasłem "Speed Dating Młodych Naukowców ZPD". Niech nie zwiedzie Was nazwa - nie chodzi o randkowanie, a o przestrzeń dla tych, którzy chcą wymienić się doktoranckim doświadczeniem.

- Nasze wydarzenie skierowane jest do doktorantów z województwa zachodniopomorskiego. Tak naprawdę zgłosić się może każdy, kto ceni naukę, kto chce działać interdyscyplinarnie. Celem jest połączenie tego środowiska, ale i poszerzenie horyzontów - wyjaśnia Aleksandra Wendorf, doktorantka Uniwersytetu Szczecińskiego w dyscyplinie ekonomii i finansów oraz przedstawicielka Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów, które organizuje wydarzenie.

Na spotkaniu poruszone będą tematy z różnych naukowych dziedzin:

- Doktoranci, którzy do tej pory się zgłosili zajmują się między innymi medycyną nuklearną, stomatologią, tematem wypalenia zawodowego, ekonomią, inżynierią chemiczną, zarządzaniem czy matematyką - dodaje Martyna Jurkiewicz, doktorantka ZUTu, realizująca swoje badania w dyscyplinie inżynieria chemiczna.

Jak czytamy na stronie wydarzenia:

"Wydarzenie "Speed Dating Naukowców" ma na celu stworzenie platformy interakcji pomiędzy naukowcami różnych dyscyplin, promując wymianę myśli i inspirując do dalszych badań i działań na rzecz postępu naukowego i społecznego w naszym województwie. Jest to inicjatywa, która będzie służyła nie tylko rozwojowi nauki, ale także budowaniu więzi społecznych oraz wspieraniu działań o charakterze edukacyjnym"

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.