znani szczecinianie

Tak zmieniała się Aneta Kręglicka. 34 lata temu zdobyła koronę Miss Świata!

2023-11-21 19:23

Aneta Kręglicka to jedna z najpopularniejszych szczecinianek. Choć od 12 roku życia mieszkała w Gdańsku, wielokrotnie wspomina Szczecin z ogromnym sentymentem. Mało też kto wie, że Aneta Kręglicka została Miss Świata! A jak zmieniała się modelka na przestrzeni lat? Zobacz, jak dojrzewała Aneta Kręglicka!

Życiorys Anety Kręglickiej

Aneta Kręglicka urodziła się 23 marca w Szczecinie. Tata pracował jako inżynier. Aneta miło wspomina mieszkanie w Szczecinie.

- Urodziłam się tam i żyłam do 12 roku życia. Pamiętam dom i ulicę Felczaka, przy której mieszkałam. Na podworku stał trzepak, na którym wisiałam całymi dniami... Byłam energicznym dzieckiem, kilka lat należałam do klubu Sparty i trenowałam gimnastykę artystyczną. Codziennie tramwajem jeździłam na osiedle Kaliny, gdzie odbywały się treningi. Do hali WDS-u chodziłam oglądać boks, zawody pływackie i podnoszenie ciężarów. Takie dziewczęce sporty - powiedziała dla Prestiż Szczecin Aneta Kręglicka.

Później modelka przeprowadziła się z rodzicami do Gdańska. Tam skończyła liceum, a potem studia na Uniwersytecie Gdańskim. W lipcu 1989 wygrała Miss Polonia. A 22 listopada 1989 roku Aneta Kręglicka została Miss Świata.

- Szczerze mówiąc, nie czułam się tam kopciuszkiem, mimo że spotykałam dziewczęta z innych krajów, często z bogatych rodzin. Byłam wspierana przez organizatora – biuro Miss Polonia, które przygotowało dla mnie kilka kreacji na wcześniejsze wybory Miss International, a z których mogłam później skorzystać. Pomysł finałowej kreacji na wybory Miss World przywiozłam z Japonii. Mama kupiła materiał w Peweksie i cudem zdobyła farbowanego lisa. Całością projektu i wykonaniem zajęła się pracownia pani Pik, projektantki z Gdańska - powiedziała dla Prestiż Szczecin Aneta Kręglicka.

Finał Miss World

Aneta Kręglicka po zostaniu Miss Świata 1989

Po udziale w wyborach Miss Świata, Aneta Kręglicka dostała propozycję w wystąpieniu na Eurowizji, ale modelka odmówiła. Później przez krótki okres czasu mieszkała w Stanach Zjednoczonych. Otworzyła też z partnerem agencję reklamową i public relations "ABK Kręglicka". W mięczyczasie założyła też własne studio filmowe "St. Lazare". Brała też udział w Tańcu z Gwiazdami.

Jest żoną Macieja Żaka. Mają syna Aleksandra.

A jak zmieniała się na przestrzeni lat Aneta Kręglicka? Zobacz w galerii zdjęcia od najnowszych do najstarszych fotografii!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE