sztuka

Tak wyglądałaby Maria Antonina w XXI wieku. Becca Saladin i jej niezwykłe prace

2023-09-20 14:03

Prace Beccy Saladin nie są jeszcze znane w Polsce, ale za granicą powoli zyskują ogromną sławę. Za pomocy dostępnych narzędzi sprawia, że niektóre postacie wyglądają, jakby dalej żyły! Na warsztat wzięła m.in. Napoleona czy Abrahama Lincolna! Poznaj historię graficzki i zobacz jej prace.

Utalentowana graficzka zadziwia świat. Ożywia postacie historyczne!

Becca Saladin od lat zajmuje się grafikiem. Postanowiła, że za pomocą dostępnych jej narzędzi w grafice komputerowej oraz danych historycznych, zacznie rekonstruować znane postacie z historii świata.

- Royalty Now obejmuje moje wszystkie pasje: sztukę, historię, projektowanie i grafikę komputerową. Naprawdę kocham to robić. Podobnie jak wiele osób, intryguje mnie historia, ale zawsze czułam, że jestem daleko od tych postaci. Widziałam głównie rzymskie rzeźby oraz obrazy. Właśnie dlatego chciałam tchnąć w nie nowe życie – mówi Saladin.

Założyła konta w social mediach, gdzie publikuje swoje prace. Obserwuje ją ponad 400 tysięcy użytkowników!

Tragiczna śmierć aktorka "Lalki". Historia z Koprem

Becca Saladin zyskuje sławę na całym świecie. Skąd pomysł na takie konto?

W pewnym momencie jej prace dotarły do dziennikarzy oraz krytyków sztuki. Zaczęli oni promować Beccę na arenie międzynarodowej. Jej popularność rosła, a graficzka tworzyła kolejne udane prace.

Do rekonstrukcji wykorzystuje istniejące już:

  • rzeźby,
  • freski,
  • płaskorzeźby,
  • obrazy,
  • malowidła.

Stworzyła już ponad 100 portretów. Od starożytności po współczesność. A dlaczego je właściwie tworzy? Chce uczyć ludzi historii, jednocześnie być bardziej empatycznych. Chce też, abyśmy za pomocą grafiki czuli, że patrzymy na prawdziwego człowieka.

– Wygląda na to, że spojrzenie w oczy sławnych postaci, które znamy i kochamy, inspiruje ludzi w jakiś sposób – mówi graficzka.

Co ważne, wiele tych grafik jest animowanych.

Zobacz niezwykłe prace zdolnej graficzki!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE