Szczecińskie Dni Morza bez dużej sceny... o ile w ogóle się odbędą

2020-03-30 15:38 Jakub Boruń
Koronawirus zablokuje Dni Morza 2020 w Szczecinie? Prezydent wyjaśnia
Autor: ESKA INFO Szczecin

Podobnie jak inne masowe imprezy, tak i Dni Morza stoją pod wielkim znakiem zapytania z uwagi na szalejącego koronawirusa. Jeżeli jednak ostatecznie udałoby się je zorganizować to na pewno bez dużej sceny koncertowej.

Tak zapowiedział prezydent Piotr Krzystek, który po raz kolejny połączył się z mieszkańcami Szczecina na czacie wideo. Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji odnośnie Dni Morza, ale najbliższe tygodnie przyniosą odpowiedzi. Słowa prezydenta mogą wzbudzać wątpliwości, czy byłoby to w pełni bezpieczne.

Na pewno organizatorzy zrezygnowaliby z dużej sceny. Środki, które miałyby pójść na organizację ogromnego koncertu, zostaną przeznaczone na lokalnych artystów. Jeśli Dni Morza nie odbędą się wcale, również te pieniądze mają ich wesprzeć. Piotr Krzystek wspomniał też o przygotowaniu pakietu stypendiów dla artystów niezależnych o wartości 200 tysięcy złotych na projekty, które zrealizowaliby dla Szczecina i jego mieszkańców.

Do tej pory sytuacja z koronawirusem przyczyniła się również do przesunięć kilku większych imprez, które były wpisane w stały kalendarz Szczecina. Należą do nich np. Piknik nad Odrą czy festiwal Kontrapunkt.