Szczecin

Szczecińska telenowela... w gnieździe! W Urzędzie Miasta wykluły się dwie pustułki

2024-05-14 11:07

Użytkownicy Facebooka obserwujący profil Urzędu Miasta Szczecin na pewno dobrze znają tutejsze pustułki, które rezydują w gnieździe na dachu magistratu. Jak się okazuje, urocze drapieżniki doczekały się potomstwa! Właśnie na świat przyszły dwa małe ptaszki.

Pisklaki wykuły się na dachu Urzędu Miasta w Szczecinie

W kwietniu tego roku Urząd Miasta Szczecin poinformował o jajkach złożonym w gnieździe pustułek zamieszkujących dach magistratu. Po lekko ponad miesiącu oczekiwań w końcu doczekaliśmy się pisklaków! Dwie małe pustułki przyszły na świat dokładnie 14 maja, a to nie koniec! Jak informuje UM, przed nami jeszcze kolejna wyklucia:

Rano wykluły się dwa pierwsze pisklęta urzędowych pustułek! Samica złożyła sześć jaj, czekamy na kolejne maluchy - czytamy na Facebooku Urzędu Miasta Szczecin 

Jak obserwować ptaki? 

Ptasią telenowelę możemy oglądać za pomocą specjalnie zamontowanych kamer w Urzędzie Miasta pod tym adresem. Jeśli jednak na własną rękę chcecie poobserować pustułki, to znajdziecie je we wnęce gmachu magistratu, na dziedzińcu wewnętrznym, nad bramą od strony ul. Felczaka. Apelujemy, aby jednak nie zakłócać spokoju ptaków! 

Zdjęcia pisklaków i ich rodziców znajdziecie w naszej galerii.

Piknik nad Odrą 2024 w Szczecinie