Szczecińska chirurgia zamknięta przez koronawirusa!

2020-07-29 11:34 Alicja Wirwicka
Koronawirus
Autor: pixabay.com

Oddział chirurgiczno-ortopedyczny szpitala wojewódzkiego w Szczecinie został czasowo zamknięty. Przebywają na nim pacjenci zakażeni koronawirusem.

Chodzi o oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie-Zdunowo. U części przebywających na oddziale pacjentów i personelu medycznego potwierdzono zakażenie koronawirusem. - Wykryto wirusa u siedmiu osób przebywających na oddziale. To sześciu pacjentów i jedna osoba z personelu medycznego. Wszyscy zarażeni przebywają pod opieką personelu - powiedział Radiu Eska Szczecin Mateusz Iżakowski, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.

Oddział został czasowo zamknięty. Pozostałe osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonymi również przeszły badania. Wyniki są jednak negatywne. Niezarażeni pacjenci zostali przeniesieni na drugi oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej na terenie szpitala.

W sumie dziś zakażenie potwierdzono u 12 osób na terenie województwa zachodniopomorskiego. To dziewięciu mieszkańców Szczecina, dwie osoby z powiatu stargardzkiego i jedna z okolic Pyrzyc. Liczba zakażeń w całym regionie wzrosła do 715.

Zbierali złom charytatywnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.