Marsz Miliona Serc

Szczecińscy politycy pojawili się na "Marszu Miliona Serc" w Warszawie!

2023-10-02 9:58

1 października odbyła się jedna z największych manifestacji w historii III RP. Na ulice Warszawy wyszły setki tysięcy Polaków, którzy protestowali przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. Na marszu organizowanym przez Koalicję Obywatelską nie zabrakło także szczecińskich polityków.

Marsz Miliona Serc w Warszawie

"Marsz Miliona Serc", czyli manifestacja Koalicji Obywatelskiej, została zapowiedziana przez Donalda Tuska w połowie lipca tego roku. Miała być odpowiedzią na rządy Prawa i Sprawiedliwości i m.in. politykę aborcyjną rządu. 1 października, dokładnie na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi, odbył się przemarsz ulicami Warszawy. Według najbardziej rzetelnych danych zgromadzenie zebrało od 600 do 800 tys. uczestników. To prawdopodobnie największy marsz w historii Warszawy. 

"Marsz Miliona Serc" przeszedł ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II aż do ronda Radosława. W marszu oprócz liderów KO Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego wzięli udział przedstawiciele Nowej Lewicy oraz Trzeciej Drogi. 

Szczecińscy politycy na "Marszu Miliona Serc" 

Podczas wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli szczecińskiego KO. Zdjęciami z przemarszu pochwalił się marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Na zdjęciach towarzyszą mu m.in. Elżbieta Bieńkowska oraz Krzysztof Brejza:

Było nas ponad milion - napisał na Facebooku Geblewicz

Również w samym Szczecinie, na placu Adamowicza, odbyła się manifestacja wsparcia dla Marszu Miliona Serc. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE