Szczecińscy artyści poszukiwani

2020-07-07 12:23 Paweł Czyżewski
stara rzeźnia
Autor: Michał Zaręba

Centrum Kultury Euroregionu chce udostępnić młodym twórcom przestrzeń w programie "Stara Rzeźnia dla Nowej Sztuki". Do projektu mogą zgłosić się artyści ze Szczecina i regionu. Jakie pomysły są najbardziej poszukiwane?

- Myślimy o teatrze, być może teatrze tańca, teatrze eksperymentalnym, który jeszcze nie ma swojej sceny w Szczecinie. Planujemy także wystawy malarskie, fotograficzne czy rzeźbiarskie. W naszej przestrzeni znajdzie się też miejsce na wszystkie inne działania artystyczne - mówi Agnieszka Górska, Kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie.

Akcja jest propozycją dla wszystkich tych, którzy tworzą sztukę, ale nie mają możliwości jej pokazać. Organizatorzy zapewniają, że zwycięzcy konkursu będą mieli zapewnione zaplecze sprzętowe i kadrowe. Twórczość szczecińskich artystów będzie można podziwiać podczas gali finałowej.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 lipca. Organizatorzy zapewniają, że jest to pierwsze, ale nie ostatnie wydarzenie "odmrażania po koronawirusie".