Grudzień 70 Szczecin

i

Autor: Materiały prasowe - UM Szczecin

Szczecin: W 50. rocznicę - ku pamięci ofiar i na cześć bohaterów

2020-12-07 10:59

Okrągłą rocznicę wydarzeń z grudnia 1970 roku, w dość nietypowy sposób, będą mieli możliwość upamiętnić mieszkańcy Szczecina.

Z powodu obostrzeń, szczeciński magistrat przygotował kilka wydarzeń, lecz w nieco innej formule. Rozpoczniemy wyjątkowym koncertem z cyklu Brillante, który odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Dokładnie pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeń, w złotej sali Filharmonii zabrzmią „Ballady grudniowe”, czyli zbiór symbolicznych utworów poświęcony pamięci osób, które w trakcie walki o wolność, poniosły największą ofiarę - mówi Marta Kufel, rzecznik Urzędu Miejskiego w Szczecinie: 

Miasto przygotuje także wyjątkowe widowisko. Wszystkie te wydarzenia będą dostępne dzięki transmisji online.

Tegoroczne obchody rocznicy Grudnia ’70 zwieńczy wieloelementowe widowisko historyczne. Będzie to swoista ilustracja tamtych tragicznych wydarzeń. Około 40 artystów przedstawi sceny, które 50 lat temu rozgrywały się na ulicach naszego miasta. Inscenizację zakończy odczytanie nazwisk ofiar śmiertelnych zajść.

- dodaje rzecznik. Wszystko będzie można obejrzeć za pośrednictwem profilu Szczecińskiej Agencji Artystycznej na portalu społecznościowym (https://www.facebook.com/SzczecinskaAgencjaArtystyczna). Ponadto, wszystkie wyżej wymienione wydarzenia będą transmitowane także za pośrednictwem profilu https://www.facebook.com/wiadomosci.szczecin.eu.

Mikołajkowy tramwaj na ulicach Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE