Szczecin. Uprowadził 9-letnią dziewczynkę. Mężczyzna ułyszał zarzuty

i

Autor: Pixabay Szczecin. Uprowadził 9-letnią dziewczynkę. Mężczyzna ułyszał zarzuty

Wiadomości ze Szczecina

Szczecin: uprowadził 9-letnią dziewczynkę. Mężczyzna usłyszał zarzuty

2023-03-20 7:30

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie złożyła wniosek o trzymiesięczny areszt dla mężczyzny, który usłyszał zarzut uprowadzenia dziewięcioletniej dziewczynki. Pokrzywdzonej udało się uciec z samochodu, sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Szczecin. Wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego o uprowadzenie 9-letniej dziewczynki

"Podejrzany usłyszał zarzut uprowadzenia małoletniej pokrzywdzonej. W tej sprawie prokurator po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego zapobiegawczego środka w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy" – poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka. "Aktualnie prokuratura oczekuje na rozpoznanie tego wniosku przez sąd. Przed skierowaniem tego wniosku prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego o przesłuchanie małoletniej pokrzywdzonej, która to czynność została przeprowadzona z udziałem prokuratora i psychologa" - dodała.

Prokuratura poinformowała, że aktualnie w tej sprawie trwa gromadzenie materiału dowodowego, aby wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. "Zgromadzenie tego materiału dowodowego pozwoli na dokonanie pełnej prawnokarnej oceny zachowania będącego przedmiotem tego śledztwa" – poinformowała Macugowska-Kyszka. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Na tym etapie śledztwa prokuratura nie podaje więcej informacji. Podejrzanemu grozi kara więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat. Informację o próbie uprowadzenia 9-letniej dziewczynki sprzed szkoły podstawowej podała w środę na Facebooku rada szczecińskiego osiedla Bukowo. Według informacji rady dziecku udało się uciec.

Jakub Kwiatkowski przed spotkaniami eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią

QUIZ. Czy znasz piosenki zespołu rockowego IRA? To prawdziwe hity

Pytanie 1 z 8
Na pewno znacie piosenkę IRY "Mój dom". Artur Gadowski śpiewał, że "lubi nosić buty..." (dokończ zdanie)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE