Szpital wojewódkzi w Szczecinie

i

Autor: Piotr Jaworski

Szczecin. Pacjentka z koronawirusem w złym stanie. Wymaga intensywnej opieki

2020-03-09 9:31

Kobieta, u której potwierdzono koronawirusa wymaga intensywnej opieki medycznej. Stan 63-latki uległ pogorszeniu. Lepiej czuje się jej mąż. Jednocześnie do szpitala w Szczecinie trafiło pięć nowych osób z podejrzeniem zakażenia.

Niestety, pogorszył się stan kobiety, która w środę trafiła do szpitala w Szczecinie. 63-latka wraz z mężem wróciła z Włoch i od razu poinformowała służby o możliwym zakażeniu. Te obawy w piątek potwierdziły badania. Teraz stan pacjentki się pogorszył.

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że stan kobiety tyle, że stan kobiety zarażonej koronawirusem pogorszył się i wymaga ona intensywnej opieki medycznej - mówi Mateusz Iżakowski, p.o. rzecznika Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. - Jednocześnie na oddziale zakaźnym przebywa mężczyzna, u którego również potwierdzono koronawirusa - dodaje.

To mąż kobiety. Jego stan określany jest jako dobry. Małżeństwo pochodzi ze Stargardu. Władze miasta już w piątek zadecydowały o odwołaniu imprez masowych. Tymczasem pacjentów z podejrzeniem koronswirusa przybywa. Wczoraj na szczeciński oddział zakaźny trafiło pięć osób, wśród nich dziecko. Próbki zostały wysłane do badań.

W całym kraju mamy już 12 potwierdzonych przypadków koronawirusa.