Szczecin. Jest decyzja sądu w sprawie "Kamerzysty"! Łukasz W. dłużej posiedzi w areszcie

2021-05-07 14:47 AWIR Mateusz Tomaszewicz
Sąd
Autor: succo/Pixabay/cc0

Sąd uznał, że szczeciński youtuber jednak powinien pozostać w areszcie dłużej. Wnioskowała o to prokuratura. Łukasz W. - znany jako "Kamerzysta" - pozostanie w areszcie do połowy czerwca.

Posiedzenie szczecińskiego sądu odbyło się w piątek (7 maja). Sąd częściowo przyznał rację prokuraturze, która od początku chciała dla Łukasza W. trzech miesięcy aresztu. Chodzi o popularnego "Kamerzystę", który niecały miesiąc temu wrzucił do internetu bulwersujący filmik.

Na nagraniu widać było, jak grupa osób poniża niepełnosprawnego intelektualnie chłopaka, każąc mu wykonywać upokarzające zadania za pieniądze. Kamerzysta spędzi dodatkowy miesiąc w areszcie. - Sąd Okręgowy uznał, że ilość i rodzaj czynności procesowych, które planuje przeprowadzić prokuratura jest na tyle czasochłonna, że wymaga dłuższego pobytu podejrzanego w warunkach aresztu tymczasowego - wyjaśnia sędzia Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Sąd uznał, że w przypadku Łukasz W. istnieje duże ryzyko, że będąc na wolności mógłby mataczyć w śledztwie, a prokuratura w jego sprawie ma jeszcze zaplanowanych szereg działań. Na niekorzyść "Kamerzysty" działa także wymiar kary, jaki może mu grozić. To nawet osiem lat więzienia.

- Ponadto Sąd Okręgowy utrzymał w mocy postanowienie Sądu Rejonowego o niezastosowaniu wobec drugiego z podejrzanych aresztu tymczasowego. W ocenie Sądu niewątpliwie zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzuconego mu czynu, jednakże jego udział w przestępstwie nie był na tyle znaczny, aby stosować wobec niego areszt tymczasowy - dodaje sędzia.

Mężczyznom grozi do ośmiu lat więzienia. Decyzja sądu jest prawomocna.

Raport z anteny 07.05, godz.10