Kiedy w Szczecinie będzie dostępny całodobowy weterynarz? Miasto odpowiada

2021-02-23 14:08 Rafał Ceglarek PAZ
Wizyta u weterynarza
Autor: Darek Iwański

W Szczecinie obecnie nie ma dostępnej całodobowej opieki weterynaryjnej. Właściciele zwierząt muszą szukać pomocy w innych miastach. Do problemu odniósł się radny Krzysztof Romanowski, który wystąpił z wnioskiem o stworzenie takiej placówki. Władze Szczecina nie mówią "nie", ale udzielona odpowiedź nie jest raczej satysfakcjonująca dla właścicieli czworonogów.

Całodobowa pomoc weterynaryjna dla zwierząt w Szczecinie miałaby powstać na wzór lekarskich gabinetów lekarskich - ogólnodostępny punkt, otwarty całą dobę, siedem dni w tygodniu. Radny Romanowski jest zaskoczony faktem, że takiego miejsca do tej pory nie ma w tak dużym mieście.

Władze Szczecina przyznają, że rozumieją wagę problemu, jednakże pomysł całodobowej opieki nocnej będzie rozważony tylko w przypadku budowy nowego schroniska dla zwierząt. Wynika to z przepisów dotyczących zadań gminy.

Miasto zwraca uwagę, że działające całodobowe zakłady weterynaryjne są w większości podmiotami prywatnymi, a godziny pracy oraz funkcjonowanie są indywidualną i niezależną od miasta kwestią.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!