Liderka Strajku Kobiet w Szczecinie przesłuchiwana, demonstracja przed komendą

2021-01-12 12:24
Zgromadzenie przed komisariatem w Szczecinie
Autor: Rafał Ceglarek

Kilkadziesiąt osób zebrało się we wtorek przed komendą policji przy al. Jana Pawła II, aby wesprzeć Dagmarę Adamiak. Kobieta była przesłuchiwana w sprawie wydarzeń na jednym z jesiennych Strajków Kobiet w Szczecinie.

W momencie manifestacji, aktywistka była przesłuchiwana jako świadek w sprawie obrazy uczuć religijnych, publicznego znieważania przedmiotów, czy miejsc czci religijnej. Zawiadomienie złożyło stowarzyszenie Ośrodek Monitorowań Chrystianofobii "Fidei Defensor" tuż po jednym z październikowych lokalnych Strajków Kobiet, na którym uczestnicy nieśli dwa krzyże z tabliczkami "Prawa Kobiet" oraz "Prawo i Sprawiedliwość".

Kobiety żyjące dziś w Polsce, przed którymi stoją jeszcze wybory dotyczące życia osobistego czy macierzyństwa, mają od Nas, doświadczonych, o wiele trudniej. Dlatego dzisiaj stoimy pod komisariatem i wspieramy Dagmarę z całych sił - mówi Monika Lesner, organizatorka demonstracji. 

Na miejscu był obecny także ojciec Dagmary Adamiak, pan Jacek. Był dumny z córki i wspierał ją samodzielnie przygotowanym transparentem o treści: "Córka dasz radę". Działalność aktywistki przyrównał do historycznej postaci Joanny d’Arc.  

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Szczecińscy motocykliści dla Strajku Kobiet
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE