Świdwin - studzienka wystrzeliła pod autem

i

Autor: https://www.tiktok.com/@justynawypych147 / pixabay.com Świdwin - studzienka wystrzeliła pod autem

Świdwin: studzienka wystrzeliła pod samochodem - tył auta uniósł się w powietrze

2022-07-02 16:10

W piątek przez województwo zachodniopomorskie przeszły potężne nawałnice. Woda przepełniła kanały retencyjne, co doprowadzało do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Jedno z nich uwieczniła mieszkanka Świdwina. Na wideo można zobaczyć, jak pokrywa studzienki wystrzeliła w momencie, gdy przejeżdżał nad nią samochód.

W piątek, 1 lipca ulewy nawiedziły województwo zachodniopomorskie. Burze nadeszły nagle i dosłownie zalały wiele miejscowości. W szczecinie doszło do oberwania chmury. W ciągu kilku minut wiele ulic znalazło się pod wodą, a w niektórych miejscach stwierdzono podtopienia (nawałnicę zrelacjonowaliśmy w tym artykule). Niebezpiecznie było także w innych miejscowościach regionu. Jedna z mieszkanek Świdwina filmując ulewę w mieście, uchwyciła w obiektywie wyjątkowe i groźne zdarzenie - pokrywa przepełnionej wodą studzienki kanalizacyjnej wystrzeliła dokładnie w chwili, gdy przejeżdżał nad nią samochód. Wideo znajdziecie w dalszej części artykułu.

Nawałnica przeszła nad Szczecinem

Żelazna pokrywa podbiła tył auta - WIDEO

Na nagraniu widzimy, że spod pokrywy studzienki wydobywają się strugi wody. Po chwili najeżdża na nią samochód. Auto prawdopodobnie zruszyło pokrywę, a woda wybiła ją w górę z taką siłą, że tył pojazdu uniósł się na kilkadziesiąt centymetrów ponad jezdnię. Kierująca od razu włączyła światła awaryjne i sprawdziła, czy pasażerom nic się nie stało. Całe wideo zamieszczamy poniżej.

Ponad 800 interwencji w zachodniopomorskim

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie poinformowała, że od piątku do sobotniego poranka strażacy wyjechali do 840 interwencji. Dotyczyły one głównie zalanych obiektów i dróg. Najwięcej interwencji było w Szczecinie (205) Stargardzie (97), Szczecinku (70) i Koszalinie (63). Do godziny 5:00 bez prądu pozostawało 7 tys. odbiorców w regionie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!