Pierwsze komunie święte

i

Autor: TikTok/Canva

komunia święta 2023

Sukienki komunijne jak ślubne? Luksusowe sukienki na komunię to rosnący trend w 2023

2023-04-03 7:22

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dzieci. Nie tylko od strony chrześcijaństwa, ale również społeczna. Panuje coraz większa moda na wystawne przyjęcia komunijne, ale także na… drogie sukienki. Rodzice pragną, aby ich pociechy podczas Pierwszej Komunii Świętej wyglądały jak najlepiej. Ile kosztują kreacje?

Sukienka komunijna za kilka tysięcy złotych. Nowe kreacje coraz droższe!

Coraz częściej na Pierwszą Komunię Świętą rodzice postanawiają ubierać swoje córki w wystawne, białe sukienki. Rzadko stawia się na alby, które 10 lat temu jeszcze były jedynym wyborem. Rodzice jednak pokazują, że wyobraźnia nie ma granic. Biznesmeni też nie. Na TikToku znaleźliśmy konto jednego z irlandzkich sklepów, który sprzedaje luksusowe sukienki komunijne. Wyglądają one jak suknie ślubne z bogatymi zdobieniami. Niektóre dziewczynki dodatkowo mają welony oraz bogate zdobienia.

Zobacz w galerii luksusowe sukienki komunijne!

Ile kosztuje sukienka na komunię?

Jeżeli opieramy się na polskich cenach, można znaleźć piękne, ale proste i skromne kreacje za nawet 100 złotych. Sukienki z bogatszymi zdobieniami zaczynają się już od 300 zł. Sukienki komunijne, które wyglądają jak małe suknie ślubne, można kupić już za 600 zł. Można też natknąć się na kreacje za ponad tysiąc złotych. Średnie ceny wahają się pomiędzy 450 a 550 złotych za sukienkę komunijną. Można też postawić na używaną kreację. Tam ceny zaczynają się nawet od 100 złotych do 600-700 zł.

Trudno powiedzieć, czy trend z Irlandii mocno wpłynie na polski rynek sukienek komunijnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE