Dron zastrzelony nad Kijowem

i

Autor: Screen z Twittera

Wojna w Ukrainie

Sukces Ukraińców. Obroniono Kijów przed atakiem dronów!

2023-03-22 7:20

Siły obrony powietrznej zestrzeliły w środę w nocy wszystkie wrogie drony wykryte w przestrzeni powietrznej wokół Kijowa, poinformował Ukrinform na podstawie raportu Kijowskiej Wojskowej Administracji Miejskiej.

Sukces obrony powietrznej w Ukrainie. Kijów ocalony

- Wróg nie przestaje atakować Kijowa. Tej nocy kraj terrorystów ponownie wystrzelił swoje śmiercionośne drony w kierunku stolicy. Według wstępnych informacji były to irańskie drony „Shahed”. Wszystkie cele wykryte w przestrzeni powietrznej wokół Kijowa zostały zniszczone przez siły naszej obrony powietrznej – powiedział Serhij Popko szef Kijowskiej Wojskowej Administracji Miejskiej.

Dodał, że nie było ofiar w ludziach ani zniszczeń.

- Za to jeszcze raz musimy podziękować naszym strażnikom nieba – siłom obrony powietrznej! To prawdziwi bohaterowie! Chwała Ukrainie! – podkreślił szef KWAM.

Jak donosił Ukrinform, w nocy w wielu regionach na północy, zachodzie i w centrum Ukrainy ogłoszono alarm lotniczy w związku z atakiem wrogich dronów kamikadze.

Marek Zuber: Niektóre branże zyskały na wojnie z Ukrainą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE