Studniówka V LO w Szczecinie. Tak bawili się maturzyści

2023-03-17 11:51

Sezon studniówkowy już za nami, ale dzięki galerii zdjęć z balu V LO, jeszcze raz możemy przeżyć te piękne chwile młodych dorosłych! Szampańska impreza w szczecińskim Radissonie zostanie na długo w naszej pamięci.

Studniówka V LO w Radisson Blu

Studniówka V LO odbyła się 10 lutego, w hotelu Radisson Blu w Szczecinie. Szampańska zabawa trwała kilka godzin, nie zabrkało oczywiście poloneza oraz pysznego toru. V LO im. Adama Asnyka to 3. najlepsze liceum w Szczecinie!

Studniówka – co to jest?

To potoczna nazwa balu przedmaturalnego, który powinien się odbyć „sto dni” przed maturą. Odbywają się one zazwyczaj w styczniu lub lutym, choć niektóre szkoły decydują się też już na początek marca. Głównie przez dostępność sal w danych miastach. W imprezie biorą udział uczniowie klas maturalnych raz z osobami towarzyszącymi oraz nauczycielami. Obowiązują wtedy stroje wieczorowe.

Studniówkę powinno rozpocząć się polonezem, choć wiele szkół w ostatnim czasie decyduje się na popularną belgijkę. Jeżeli natomiast zostanie wybrany ten pierwszy taniec, może on być wykonywany tylko przez maturzystów, z osobami towarzyszącymi lub z nauczycielami. Niektóre szkoły zatrudniają na ten czas choreografów, którzy wymyślają to coraz bardziej skomplikowane układy taneczne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE