Studniówka V LO w Szczecinie. Tak bawili się maturzyści

2023-03-17 11:51

Sezon studniówkowy już za nami, ale dzięki galerii zdjęć z balu V LO, jeszcze raz możemy przeżyć te piękne chwile młodych dorosłych! Szampańska impreza w szczecińskim Radissonie zostanie na długo w naszej pamięci.

Studniówka V LO w Radisson Blu

Studniówka V LO odbyła się 10 lutego, w hotelu Radisson Blu w Szczecinie. Szampańska zabawa trwała kilka godzin, nie zabrkało oczywiście poloneza oraz pysznego toru. V LO im. Adama Asnyka to 3. najlepsze liceum w Szczecinie!

Studniówka – co to jest?

To potoczna nazwa balu przedmaturalnego, który powinien się odbyć „sto dni” przed maturą. Odbywają się one zazwyczaj w styczniu lub lutym, choć niektóre szkoły decydują się też już na początek marca. Głównie przez dostępność sal w danych miastach. W imprezie biorą udział uczniowie klas maturalnych raz z osobami towarzyszącymi oraz nauczycielami. Obowiązują wtedy stroje wieczorowe.

Studniówkę powinno rozpocząć się polonezem, choć wiele szkół w ostatnim czasie decyduje się na popularną belgijkę. Jeżeli natomiast zostanie wybrany ten pierwszy taniec, może on być wykonywany tylko przez maturzystów, z osobami towarzyszącymi lub z nauczycielami. Niektóre szkoły zatrudniają na ten czas choreografów, którzy wymyślają to coraz bardziej skomplikowane układy taneczne.