Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oferuje "Studia z przyszłością"

2021-04-07 11:15 Michał Zaręba PAZ
Studenci kierunku odnawialne źródła energii ze studenckiego koła naukowego ‘”Odnawialni” podczas warsztatów w ramach Festiwalu Naukowego E(x)plory.
Autor: ZUT Szczecin

Odnawialne źródła energii to kierunek prowadzony na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa na ZUT w Szczecinie, który został wyróżniony w VI edycji konkursu i programu akredytacji kierunków studiów "Studia z przyszłością".

Kierunek został uznany za przyszłościowy i otrzymał certyfikowany znak jakości. "Studia z przyszłością" to konkurs prowadzony przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego z Warszawy. Celem konkursu jest promocja kierunków, które prowadzone są według nowoczesnych programów kształcenia oraz dobrze odpowiadają na potrzeby absolwentów, które związane są z rynkiem pracy.

- Uzyskany przez nas znak jakości, jest przede wszystkim potwierdzeniem, nie tylko wysokiego poziomu nauczania, ale również jest to zachęta dla absolwentów szkół średnich do podjęcia studiów na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa - mówi Mateusz Lipka rzecznik ZUT-u.

Kierunek odnawialne źródła energii prowadzony jest na uczelni od sześciu lat. To kierunek kształcący przyszłych specjalistów z zakresu pozyskiwania, produkcji i wykorzystywania energii ze źródeł odnawialnych przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii.

Raport z Anteny godz. 10