Policja

i

Autor: Pixabay

Strzelanina w Darłowie. Akcja podczas zatrzymania przestępcy

2023-03-30 10:35

39-latek poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia zabarykadował się w mieszkaniu w Darłowie i strzelał w kierunku policjantów. Ci użyli broni służbowej, ranili mężczyznę w ramię i go zatrzymali – poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa KWP w Szczecinie podinsp. Alicja Śledziona.

Akcja policji w Darłowie. Była nawet strzelanina!

39-latka poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za kradzież z włamaniem zatrzymali w środę (29 marca) wieczorem policjanci z komendy w Sławnie.

Mężczyzna stawiał opór. Jak podała podinsp. Śledziona, zabarykadował się w mieszkaniu i przez okno oddał w kierunku umundurowanych funkcjonariuszy kilka strzałów z przedmiotu przypominającego broń. - W tej sytuacji jeden z policjantów użył broni służbowej, raniąc mężczyznę w ramię – powiedziała rzeczniczka prasowa KWP w Szczecinie.

39-latkowi udzielona została na miejscu pierwsza pomoc, w szpitalu opatrzono mu ranę. Zatrzymany, nie wymagał hospitalizacji, przebywa w policyjnym areszcie.

- Do wyjaśnienia została zatrzymana także obecna podczas interwencji w mieszkaniu żona poszukiwanego. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu kilka jednostek różnego rodzaju broni, które będą poddane badaniom balistycznym. O dalszym toku postępowania zdecyduje Prokuratura Rejonowa w Sławnie nadzorująca postępowanie – przekazała podinsp. Śledziona

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE