Strajk Kobiet w Szczecinie. Pozwalali urzędniczkom chodzić na protesty, szuka ich policja

2021-02-03 9:41
Strajk Kobiet 28 października w Szczecinie zgromadził tłumy
Autor: archiwum Radia Eska Strajk Kobiet 28 października w Szczecinie zgromadził tłumy

Na wniosek prokuratury policja zażądała danych dyrektorów Urzędu Marszałkowskiego, którzy pozwoli urzędniczkom wyjść z pracy na Strajk Kobiet - poinformował w mediach społecznościowych Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. Zaapelował do policjantów, aby nie wzywali pracowników urzędu na przesłuchania.

“Na wniosek prokuratury Policja zażądała dziś danych Dyrektorów Urzędu Marszałkowskiego, którzy zwalniali kobiety na Strajk Kobiet. Droga @PolskaPolicja to była moja decyzja! Po co ciągać Bogu ducha winnych urzędników po komisariatach?” - napisał Geblewicz.  

W październiku jedna z demonstracji w trakcie Strajku Kobiet rozpoczęła się w środku tygodnia w trakcie godzin pracy. Wiele firm dało zatrudnionym kobiet wolne lub pozwoliło wyjść wcześniej z pracy. Podobna decyzja zapadła w Urzędzie Marszałkowskim. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 29.01.2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE