Stadion Miejski w Szczecinie

i

Autor: Wikipedia

Stadion Pogoni Szczecin z kolejną nominacją! Przed nami gala "Sport Biznes Polska"

2023-03-13 9:47

W lutym pisaliśmy o wyróżnieniu stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie w konkursie portalu Stadiony.net. Teraz boisko Pogoni Szczecin ma szansę na nagrodę w kolejnym takim wydarzeniu. Przed nami gala "Sport Biznes Polska", podczas której poznamy Obiekt Sportowy 2022 roku!

Stadion Pogoni nominowany na gali "Sport Biznes Polska" 

10 marca bieżącego roku poznaliśmy finalistów Nagród SBP za rok 2022, wyłonionych przez Stowarzyszenia Sport Biznes Polska. To już druga edycja gali, podczas której wyróżnione zostaną firmy, kluby oraz obiekty, mające wpływ na popularyzację sportu w Polsce: 

- Już po raz drugi Stowarzyszenie Sport Biznes Polska uhonoruje podmioty, których działalność w ostatnich miesiącach odegrała szczególną rolę w rozwoju i popularyzacji sportu. Głównym kryterium wyboru zwycięzcy jest kreatywność i innowacyjność podejmowanych inicjatyw - tłumaczy Urząd Miasta Szczecin

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie został doceniony w kategorii "Obiekt Sportowy 2022". Nasz stadion powalczy o nagrodę z Areną Gliwice oraz TAURON Areną Kraków. Ogłoszenie wyników odbędzie już 21 marca 2023 r., podczas V Kongresu Sport Biznes Polska w Hotelu Hilton w Warszawie. 

Stadion im. Floriana Krygiera w Szczecinie

Na nowy stadion kibice Pogoni Szczecin czekali latami. Nowy obiekt powstał na miejscu starego boiska, które służyło Pogoni przez przez przeszło 90 lat. Budowa nowego stadionu o pojemności 21 163 widzów, rozpoczęła się 11 kwietnia 2019 roku i trwała do września 2022 roku. Koszt budowy obiektu kosztował 81.4 mln dolarów, a za projekt odpowiadały firmy PPIP oraz Dedeco. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE