policja

i

Autor: Pixabay

Wypadek

Spowodował kolizję na S6 niedaleko Koszalina. Namierzono go w nietypowy sposób

2023-03-22 12:39

27-latek wjechał audi 80 w barierki energochłonne na drodze ekspresowej S6 niedaleko Koszalina i pieszo uciekał z miejsca zdarzenia, bo był poszukiwany do odbycia kary więzienia, po alkoholu i narkotykach. W jego zatrzymaniu pomógł inny kierowca. Namierzył go dronem – podała koszalińska policja.

Kolizja na S6 pod Koszalinem. Sprawcę namierzył… dron

Jak podała oficer prasowa KMP w Koszalinie nadkom. Monika Kosiec, kierowca audi 80, jadącego w kierunku Szczecina, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i auto uderzyło w barierki energochłonne. Sprawca kolizji rozpoczął pieszą ucieczkę. Inny kierowca wezwał policję.

Uciekinier miał pecha, ponieważ świadek, który jest ratownikiem WOPR, miał ze sobą drona służącego do poszukiwań.

- Za jego pomocą, z powietrza 27-letni mężczyzna został zlokalizowany i był obserwowany, aż do momentu zatrzymania przez funkcjonariuszy niedaleko miejscowości Będzino – przekazała nadkom. Kosiec.

Zaznaczyła, że mężczyzna uciekał z miejsca zdarzenia, nie tylko obawiając się konsekwencji prawnych w związku ze spowodowaniem kolizji, ale także dlatego, że kierował po użyciu alkoholu oraz pod wpływem marihuany. Wykazały to wstępne badania.

- W policyjnych systemach widniał także jako osoba poszukiwana do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności – dodała policjantka.

27-latek został ukarany mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, odpowie także za oddalenie się z miejsca zdarzenia. Przedstawiony zostanie mu zarzut kierowania pojazdem pod wpływem substancji odurzających oraz zostanie doprowadzony do jednostki penitencjarnej w celu odbycia kary, przed czym się uchylał.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE