Spór o nową siedzibę Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

2021-11-24 12:16
Urząd Marszałkowski w Szczecinie
Autor: Urząd Marszałkowski w Szczecinie

W ostatnich dniach radna PiS Małgorzata Jacyna-Witt zamieściła w mediach społecznościowych wpis dotyczący inwestycji. Możemy w nim przeczytać, że budynek stanowi śmiertelne zagrożenie. Zarząd Województwa twierdzi, że "wpis jest skandaliczny".

Pierwsze problemy na budowie nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego pojawiły się już w kwietniu. Okazało się wówczas, że poszczególne kondygnacje wymagają wzmocnień. Te zostały wykonane, jednak radna Jacyna-Witt zarzuca teraz, że stalowe podpory zabrały znaczną część powierzchni użytkowej, a zagrożenie zawalenia budynku wciąż istnieje.

Zarząd województwa odpowiada, że zarzuty są nieprawdziwe i tworzą tylko atmosferę paniki, a wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z normami. W oficjalnym oświadczeniu czytamy również, że jeżeli radna PiS nie wycofa swoich oskarżeń, władze województwa oraz wykonawca podejmą kroki prawne.

Inwestycja ma być gotowa, według planów, w lipcu przyszłego roku.

Bocian na badaniach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE