Edukacja

"Spacerek na Uniwerek" to już tradycja! Studenci zainaugurowali nowy rok akademicki w Szczecinie!

2023-10-02 8:41

1 października, jak co roku, szczecińscy studenci zainaugurowali nowy rok akademicki! Podczas kolejnego już "Spacerku na Uniwerek" ulicami Szczecina przeszli studenci, a także rektorzy i nauczyciele akademiccy. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

"Spacerek na Uniwerek" w Szczecinie

W tym roku "Spacerek na Uniwerek" rozpoczął się 1 października o godzinie 12:00. Trasa przemarszu miała swój początek na pl. Solidarności i kończyła się na Jasnych Błoniach, gdzie znajdowało się miasteczko uniwersyteckie. W spacerze udział wzięły wszystkie największe szczecińskie uczelnie, w tym: 

  • Pomorski Uniwersytet Medyczny
  • Akademia Nauk Stosowanych Collegium Balticum
  • Akademia Sztuki
  • Politechnika Morska,
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Na wydarzeniu nie zabrakło również prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, który złożył życzenia studentom i wykładowcom:

W zeszłym roku lał deszcz, ale mimo to pomysł przetrwał. Spacerek na uniwerek robi się piękną tradycją. Szczecińska społeczność akademicka pokazała się z jak najlepszej strony. Udanego nowego roku dla studentów, wykładowców i pracowników - napisał na Facebooku Krzystek

Przypominamy, że była to już druga edycja "Spacerku na Uniwerek". Głównym organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Szczeciński. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE