Pilne

i

Autor: Piotr Jaworski

SP 45 i Filia PP 58 zamknięte do czwartku. Podejrzenie koronawirusa u uczniów

2020-03-09 14:54

Powiatowy Inspektorat Sanitarno Epidemiologiczny w Szczecinie zamknął tymczasowo Filie Przedszkola Publicznego numer 58 oraz Szkołę Podstawową numer 45. Prawdopodobnie w tych dwóch miejscach przebywały osoby, które mogą być zarażone koronawirusem

Placówki maja być nieczynne do czwartku. Od dziś wznowiono także częściowe kontrole na granicy z Niemcami. Służby będą kontrolować stan osób wjeżdżających do Polski przez przejścia m.in pod Szczecinem. Specjalne punkty kontroli sanitarnej zostały ustawione m.in. w Kołbaskowie.

Możliwe, że tymi osobami z podejrzeniem zarażenia się koronawirusem są dzieci. W ostatnim czasie, matka z trojgiem dzieci, przebywali w Niemczech. Uczniowie przebywali w wymienionych placówkach. W związku z tym, sanepid podjął natychmiastową decyzje o tymczasowym zamknięciu szkoły oraz przedszkola. Rodzice zostali poproszeni o jak najszybsze zabranie swoich pociech. Wszystkie dzieci mają być monitorowane, a najmniejsze zmiany muszą być od razu zgłoszone. Przedszkole oraz szkoła przejdą dwudniową dezynfekcję.