Służba Więzienna Szczecin

i

Autor: Służba Więzienna Szczecin

Szczecin: Służba Więzienna oddaje krew i osocze. Pomogą zakażonym!

2020-12-09 13:37

Mundurowi na ratunek chorym na COVID-19! Służba Więzienna wzięła sobie do serca apel szpitali i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni rozpoczęli oddawanie krwi i osocza dla osób zakażonych koronawirusem.

Począwszy od 7 grudnia, przez tydzień, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Służby Więziennej w całej Polsce będą oddawać osocze i krew. Akcję tą osobistym nadzorem objął wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

- W akcji weźmie udział  ponad 670 funkcjonariuszy oddając osocze i krew. W ten sposób być może uda się uratować życie ok. 1500 osobom chorym na Covid-19. W naszym regionie dzisiaj życiodajny płyn oddało 8 funkcjonariuszy z Aresztu Śledczego w Szczecinie. Natomiast łącznie w okręgu szczecińskim zrobi to 25 funkcjonariuszy. - mówi major Sebastian Matuszczyk rzecznik Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

W placówkach penitencjarnych w całym kraju działają 83 kluby honorowego krwiodawstwa, które skupiają prawie 2,5 tysiąca członków, w tym także emerytów SW. Akcja oddawania krwi i osocza potrwa do 14 grudnia.

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE