pilne

i

Autor: eska.pl

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci półtorarocznego dziecka

2022-06-23 11:21

Śledczy nie mogą na razie przesłuchać matki tragicznie zmarłego chłopca. Szczecińska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawi śmierci półtora rocznego dziecka.

Wczoraj matka miała zostawić je na cały dzień w aucie, stojącym w pełnym słońcu. Pomimo interwencji ratowników medycznych, dziecko zmarło. Ze względu na stan zdrowia przesłuchanie matki na razie jest niemożliwe:

- Postępowanie jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci półtorarocznego dziecka. W dniu wczorajszym, na miejscu zdarzenia czynności były realizowane przez prokuratora, który przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczył do dyspozycji prokuratury ciało, albowiem jest planowane przeprowadzenie sekcji sądowo-lekarskiej małoletniego pokrzywdzonego. Aktualnie trwa gromadzenie materiału dowodowego. - mówi Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE