Skrzydłowy Pogoni Szczecin​ oczyszczony z zarzutów. Co to oznacza dla klubu i piłkarza?

2021-06-07 16:00 Michał Zaręba
Paweł Cibicki
Autor: Łaczy nas piłka

Sąd Rejonowy w szwedzkim Malmo uniewinnił Pawła Cibieckiego podejrzanego o korupcję. Co teraz z zawodnikiem granatowo-bordowych?

Przypomnijmy, piłkarz był oskarżony o umyślne otrzymanie żółtej kartki w 2019 roku w meczu szwedzkiej ekstraklasy pomiędzy Elfsborgiem, której był zawodnikiem, a Kalmarem. W zamian miał przyjąć korzyści majątkowe. Prokurator domagał się kary w zawieszeniu i grzywny. Z kolei FIFA zawiesiła piłkarza i zakazała gry do czasu rozstrzygnięcia sprawy. Sąd w Malmo uniewinnił jednak 27-latka.

- Trzeba pamiętać, że na piłkarzu wciąż ciąży zawieszenie w prawach zawodnika, które nałożyła na niego w lutym FIFA. W tym momencie klub podchodzi do sprawy w ten sposób, że szanuje zasadę domniemania niewinności, co oznacza, że jeżeli FIFA zdejmie swoje zawieszenie z zawodnika - automatycznie stanie się on piłkarzem kadry pierwszego zespołu. Klub podjął już pewne działania w Polskim Związku Piłki Nożnej po to, by te procedurę zdjęcia zawieszenia z piłkarza przyspieszyć - mówi Krzysztof Ufland rzecznik Pogoni Szczecin.

Wyrok nie jest prawomocny.

Kłusownik zabił mi klacz i osierocił źrebaka