Kosmiczny pociąg możemy obserwować do połowy marca

i

Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Kosmiczny pociąg możemy obserwować do połowy marca

Satelity Starlink widoczne nad Polską. Zobacz kosmiczny pociąg na naszym niebie! [10.03.2021, ZDJĘCIA]

2021-03-10 15:03

Kosmiczny pociąg widoczny na niebie w Polsce w marcu 2021! To piękne zjawisko można obserwować przed wschodem Słońcem. Zobacz, jak wygląda kosmiczny pociąg sfotografowany na niebie w Szczecinie. Obecnie nad Polską możemy oglądać satelity Starlink, które wyniesiono na orbitę 4 marca. Będą składnikiem telekomunikacyjnego systemu satelitarnego budowanego przez amerykańską firmę SpaceX.

Co to jest Starlink? Jest to sieć satelitów telekomunikacyjnych budowanych przez firmę SpaceX, należącą do miliardera Elona Muska. Starlink ma zapewnić dostęp do internetu w miejscach, w których do tej pory był niedostępny lub trudno dostępny. Satelity budowane przez SpaceX działają na wysokości ok. 550 km. W pierwszej fazie ma ich trafić na orbitę aż 1500!

Kosmiczny pociąg będzie widoczny na niebie do połowy marca. Satelitów należy wypatrywać na niebie około godziny 5 nad ranem. 

Skąd określenie "kosmiczny pociąg"? Satelity wynoszone są przez firmę SpaceX w pakietach po ok. 60 jednostek. W kosmos podróżują w zbitej grupie i dlatego tworzą widowiskowe zjawisko. 

Sonda
Czy obserwujesz zjawiska astronomiczne?
Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE