Nowe zasady roweru miejskiego w Szczecinie. Ile zapłacimy za wypożyczenie?

2021-04-30 11:07 Paweł Pązik
Na nowy system roweru miejskiego w Szczecinie jeszcze trochę poczekamy
Autor: jannoon028/freepik.com Na nowy system roweru miejskiego w Szczecinie jeszcze trochę poczekamy

Wiosna już w pełni (przynajmniej kalendarzowa), a szczecinianie nadal nie mogą korzystać z roweru miejskiego. Niestety, zanosi się na to, że na wprowadzenie nowego systemu możemy poczekać jeszcze kilka miesięcy! Tymczasem poznaliśmy wstępnie założenia jego działania.

Jak będzie działał nowy Bike_S w Szczecinie? Informacje na ten temat zamieścił serwis Szczecin.wyborcza.pl. Dla przypomnienia: po zmianach rowery będą miały system GPS i będą wyposażone we własne blokady. Nie będzie już konieczności mocowania ich w stacjach rozmieszczonych w całym mieście. 

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Abonament na Bike_S w Szczecinie. Ile wyniesie?

Istotną zmianą będzie też wprowadzenie miesięcznego abonamentu. Według wstępnego planu ma to być 18 zł. W tej taryfie użytkownik będzie mógł codziennie korzystać z roweru przez 60 minut bez dodatkowych opłat. Po przekroczeniu tego limitu za każdą kolejną minutę będzie “kasowane” 6 groszy. 

Opłata za przejazd rowerem miejskim w Szczecinie

Abonament nie będzie jednak obowiązkowy. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z roweru miejskiego, będzie mógł zapłacić za pomocą aplikacji z podpiętą kartą płatniczą. Każda minuta jazdy będzie kosztować 6 groszy. Wprowadzone zmiany oznaczają, że nie będzie już można jeździć bezpłatnie przez pierwsze 20 minut. 

Bike_S - strefy zwrotu

Likwidacja stacji może spowodować bałagan na ulicach Szczecina. Pomysłodawcy zmian zapewniają, że znaleźli rozwiązanie tego problemu. Powstaną specjalne strefy zwrotu: jeżeli oddamy rower poza strefą, to z naszego konta zostanie pobrana opłata w wysokości 10 zł. Gdy natomiast wypożyczymy rower pozostawiony poza strefą i oddamy go zgodnie z regulaminem, to na nasze konto wpłynie 5 zł. 

Kiedy ruszy rower miejski w Szczecinie? 

Problemy formalne z rozstrzygnięciem przetargu sprawiły, że jest spore opóźnienie w oddaniu do użytku nowego Bike_S w Szczecinie. Optymistyczne prognozy mówią, że rowerami miejskimi będziemy mogli się przemieszczać dopiero jesienią. Jak już Bike_S ruszy, to ma działać przez cały rok, bez przerw i bez względu na warunki atmosferyczne. 

Mięso ze zwierząt VS mięso z roślin [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #21