Kogel-Mogel

i

Autor: screen z Youtube Film Concept

quiz

Quiz z filmów w PRL. Przypasuj postać do konkretnego filmu z PRL!

2023-12-02 9:26

Z tych produkcji słynął PRL. Wiele z nich bawiło Polaków i robi to nawet dziś. Nie tylko „Miś” czy „Kogel-Mogel”, ale również „Seksmisja” oraz „Sami swoi”. Niektóre z nich są nawet często puszczane na lekcjach języka polskiego. A potrafisz do nich przypisać konkretne postacie? Gdzie była Katarzyna Solska? Sprawdź swoją wiedzę w naszym QUIZIE!

PRL w Polsce. Kiedy był?

PRL datuje się na okres od 1944 do 1989 roku. To skrót nazwy Polska Rzeczpospolita Ludowa, ale do 1952 nazywano ją po prostu Rzeczpospolitą Polską. W tym okresie PRL pozostawał pod ogromnym wpływem ZSRR, co widać nie tylko w elementach kultury, ale też i życia codziennego. Rządy w Polsce sprawowała wtedy Polska Partia Robotnicza. Ten okres uznaje się za czas pełny aresztować, dyskryminacji Kościoła Katolickiego, karteczek na jedzenie. Jednak wielu z nas wraca do tego okresu z ogromną nostalgią. Wtedy przecież nic nie brakowało, każdy miał mieszkanie oraz pracę.

Groby z Łodzi cz. 3. Seksbomba PRL i tragicznie zmarli aktorzy. Niezapomniani

Filmy w PRL. Znasz je? Quix

Filmowe klasyki lecą do dziś w polskich telewizjach, dlatego wiele osób z młodszego pokolenia doskonale go zna! W tym czasie powstały takie filmy jak:

  • „Miś”,
  • „Seksmisja”,
  • „Znachor” czy
  • „Człowiek z marmuru”.

Wiele cytatów nieświadomie nawet używamy, a postacie na stałe zapisały się w polskiej kulturze. Większość z nich znasz i kojarzysz. Dlatego sprawdź się w naszym prostym teściku i przypasuj odpowiednią postać filmową do filmu z okresu PRL!

QUIZ. Połącz postacie ze znanymi filmami z PRL!

Pytanie 1 z 12
Postać Ryszarda Ochódzkiego mogliśmy zobaczyć w filmie
Miś

A jak wyglądał Szczecin pod koniec PRL? Zobacz archiwalne zdjęcia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE