szkoła

i

Autor: Lukasz Gdak/East News

quiz

Quiz. 50 pytań ze szkoły podstawowej. Od języka polskiego po biologię. Zdobędziesz chociaż 25 punktów?

2024-02-22 7:25

Szkoła podstawowa to dla wielu ogromna zmora. To wtedy mieliśmy matematykę, fizykę, chemię czy biologię. W tym okresie poznaliśmy też wzór na trójkąt równoboczny. Dlatego sprawdzimy waszą wiedzę z podstawówki. Jak miał na imię pierwszy król Polski? Czy znasz stolice Europy? Sprawdź się w naszym quizie z wiedzy ze szkoły podstawowej!

Szkoła podstawowa to ważny czas dla młodych pokoleń. To wtedy poznajemy różne przedmioty szkolne, od matematyki, przez język polski, a później też fizykę czy biologię. Kiedyś było jeszcze gimnazjum, więc wiedza była podzielona na kilka etapów edukacji. Obecnie to wygląda trochę inaczej. Dzięki reformie szkolnictwa, uczniowie mają więcej przedmiotów już właśnie od szkoły podstawowej. Dzieci wtedy poznają nie tylko budowę człowieka, ale też stolice Europy czy królów krajów europejskich. To wtedy też uczą się, czym jest Unia Europejska czy ONZ.

W związku z tym mamy dziś quiz z pytaniami z wiedzą z podstawówki. Pytamy o królów polski, o znajomość części mowy oraz wzory matematyczne. Dasz radę?

Quiz. 50 pytań ze szkoły podstawowej. Jak dobrze pamiętasz matematykę? Kto był pierwszym królem Polski?

Pytanie 1 z 50
Jakie pierwiastki odkryła Maria Curie-Skłodowska?
Lekcje z Misiem Adwokatem w podkarpackich szkołach

Najlepsze szkoły średnie w Zachodniopomorskiem 2024

Listen on Spreaker.