Przetargi wstrzymane, czas na rozmowy z mieszkańcami Szczecina [AUDIO]

2020-02-17 13:31
ZUT
Autor: ZUT

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny planuje zmienić koncepcje zagospodarowania terenu przy ulicy Chopina w Szczecinie. Jak może się zmienić dawny stadion Czarnych Szczecin?

Wspomniana działka jest "piątym kołem u wozu", którą od lat próbuje sprzedać ZUT. Problem jest w tym, że ziemia przeznaczona jest pod sport i rekreację co odstrasza potencjalnych kupców. Dlatego uczelnia chce to zmienić.

- Planujemy w tej chwili przygotować koncepcje zagospodarowania tego terenu pod ewentualną przyszłą zmianę studium. A potem plan zagospodarowania przestrzennego - wyjaśnia Mateusz Lipka rzecznik Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Czy są już wstępne plany?

- Zrobimy koncepcję, którą przedstawimy radzie osiedla w której będzie pokazane jaki procent chcemy przeznaczyć na zabudowę wielorodzinną - dodaje Lipka.

Posłuchaj co mówi Mateusz Lipka rzecznik Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Teraz czas na rozmowy z mieszkańcami i urzędnikami. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i zmiana koncepcji zagospodarowania terenu dojdzie do skutku, to jeszcze w tym roku ZUT może ogłosić kolejny przetarg

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE