Przedszkolaki ze Szczecina na tropie sławnych Polaków [WIDEO]

2020-02-25 14:20
Przedszkolaki na tropie sławnych Polaków
Autor: Alicja Wirwicka

Dzieci ze szczecińskiego Przedszkola "Żagielek" poznały tajniki polskiej sztuki, muzyki i nauki. Chopin, Matejko czy Maria Skłodowska-Curie to jedynie kilka postaci, wokół których toczyły się ciekawe debaty i doświadczenia. Wszystko w ramach Dnia Nauki Polskiej.

Nie zabrakło czasu na upust wyobraźni, czy spojrzenie przez oko dużego teleskopu. Dzieci ze szczecińskiego przedszkola "Żagielek" wcieliły się w role prawdziwych naukowców i odkrywców historii. Wszystko w ramach Dnia Nauki Polskiej.

- Mamy Marię Skłodowską-Curie i jej doświadczenia fizyczne z lodem. Mamy malowanie inspirowane obrazami Jana Matejko, muzykę Chopina i prezentacje multimedialną. Dzieci mogły też przez teleskop zobaczyć orła na wieży Urzędu Wojewódzkiego - wyliczała Jolanta Kozakowska, koordynator Dnia Nauki Polskiej w szczecińskim Przedszkolu nr 27.

Dzień Nauki w Szczecinie

A jak bawiły się same dzieci? - Zrobiliśmy wyprawę podróżną, było strasznie fajnie. Malujemy arcydzieła i oglądamy obrazy. Jest bardzo fajnie - mówiły przedszkolaki.


Przypomnijmy, Dzień Nauki Polskiej to święto państwowe. Zostało ustanowione na dzień urodzin jednego z największych polskich odkrywców - Mikołaja Kopernika.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE